Turistikou ku zdraviu …

V dňoch 23. – 24.10.2015 sa žiaci 4.A rozhodli tráviť posledné dni babieho leta turistikou v prírode. Ide o jednoduchú aktivitu, ktorá nevyžaduje od človeka nič viac ako chôdzu, na druhej strane však ponúka množstvo pozitívnych účinkov. Ubytovali sme sa v nádhernom Penzióne pri Trojičke, ktorý sa nachádza priamo v centre obce Oščadnica, v Kysuckých Beskydách, pod najvyšším vrchom regiónu Kysuce, Veľká Rača. Túto lokalitu sme si vybrali nielen preto, že je tu krásna príroda plná zelene, ale v tejto oblasti sa nachádza aj známa krížová cesta na kalvárskom vŕšku, ako aj Kostol nad Kalváriou.

V prvý deň sme sa ubytovali a hneď sme sa vybrali na prechádzku do prírody. Po ceste nás upútali zaujímavé preliezačky, chlapci si zahrali futbal a natrafili sme aj na basketbalový kôš. Po vyčerpaní našich síl sme si energiu dobili chutnou večerou, po ktorej nasledoval čas trávený pri spoločenských hrách, ako Človeče nehnevaj sa, Dobble, Twister, karty, Duch … .

Druhý deň nás naše nôžky zaviedli na spomínanú Kalváriu. Spoločne sme obdivovali jednotlivé reliéfy zastavení krížovej cesty na kalvárskom vŕšku. Postupne sme sa dostali až do cieľa, ku Kostolu nad Kalváriou, kde na nás čakal nádherný výhľad na celú obec Oščadnica.

Vychutnávali sme si krásy prírody, čerstvý vzduch a pokoj. Po návrate sme si pochutili na dobrom obedíku, pobalili si veci a čakali na príchod rodičov. Odmenou pre pani učiteľky bola spokojnosť a radosť na tvárach detí, ako aj rodičov. Poďakovanie patrí pani učiteľke Mgr. Martine Janekovej a Mgr. Jarmile Bandurovej.

Napísala: Mgr. Martina Janeková

mix1

mix2

mix3

mix4

mix55

mix6

mix7

mix8

Zanechať odpoveď