Prvácky šiškový karneval

Štvrtý február bol pre deti prvého ročníka dňom radosti. Dôvodom bol prvácky šiškový karneval, na ktorý sa deti spolu so svojimi rodičmi pripravovali niekoľko dní vopred.
V  deň karnevalu sa hneď zrána začali zapĺňať prvácke triedy rôznymi maskami a množstvom rozmanitých dobrôt.  S veľkou nedočkavosťou deti strávili dopoludňajšie vyučovanie. Takmer po každej vyučovacej hodine padali otázky: „Kedy to už bude?“ alebo „Už si môžeme obliecť kostýmy?“ Odpovede však boli vždy rovnaké: „Musíte vydržať do popoludnia“. Popoludnie však prišlo veľmi rýchlo a deti sa mohli za pomoci svojich pedagógov a rodičov premeniť na rôzne rozprávkové bytosti. Pri prezentácií masiek nechýbali víly, piráti, princezné, ba ani čarodejnice. Pestrú zábavu spríjemňovali deťom obľúbené karnevalové súťaže. Všetky boli pre deti atraktívne, no najväčšiu popularitu zožali: stoličkový tanec a skupinové tance s balónmi. Vytancované a hladné brušká si deti zaplnili pripravenými maškrtami. Keďže ich bolo viac než dosť, tie trvanlivé zostali na ďalšie dni. Príjemne unavené a sladkosťami odmenené deti odchádzali domov v sprievode svojich rodičov.

Mgr. Jarmila Bandurová

page 1

page 2

page 3

Zanechať odpoveď