Rozlúčka s mesiacom, ktorý …

 mesiaci marec – mesiac kníh – sa v mestskej knižnici v Kysuckom Novom Meste stretli žiaci druhých ročníkoch zo Základnej školy Nábrežná , kde ich už čakali knihy z autorskej dielne slovenskej spisovateľky Márii Ďuríčkovej, a beseda o prečítanej knihe Danka a Janka, ktorú si spoločne prečítali na hodinách s pani učiteľkami. S tetou knihovníčkou sa na chvíľu  mohli celkom nerušene ponoriť do rozprávky. Rozprávanie sa striedalo s rôznymi aktivitami žiakov /rozpoznávanie rozprávkových bytosti, sebareflexia ľudských vlastnosti, hra na vláčik…/. Žiaci pracovali v kruhu a spoločne si pripomínali príbehy, ktoré zažívali sestričky Danka a Janka.Tieto roztomilé dievčatá však nie sú žiadne neviniatka a neustále vymýšľali nové šibalstvá. Vnášajú do detského sveta za celú obrovskú aktovku prirodzenej zábavy, čím podnecujú a rozohrávajú detskú fantáziu. Veľmi jednoducho a nenásilne sprostredkúvajú základné pravidlá správania sa v rodine, v škole a na verejnosti.

Spolu s Dankou a Jankou sme prežili  jeden pekný deň. Aj tak ich ešte stále nevieme rozoznať… Ale dá sa to vôbec? Veď si ich mýli aj ich mama a ľudia z okolia. Krásna je na nich ale  ich nezištná pomoc, ktorá deti veľa naučí.

zumix1

zumix2

zumix3

Zanechať odpoveď