Šaliansky Maťko

Dňa 25. 1. 2019 sa v Mestskej knižnici v Kysuckom Novom Meste konalo okresné kolo recitačnej súťaže v prednese povestí pod názvom Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali víťazky školského kola. V 2. kategórii (4. – 5. ročník) hájila farby našej školy Vivien Padychová z 5.B, ktorú na súťaž pripravovala p. uč. Štefanková  a  v 3. kategórii (6. – 7. ročník)  Viktória Jančigová zo 7. D, ktorú pripravovala p. uč. Svrčková. Obe dievčatá si počínali vynikajúco a  tvrdej konkurencie sa nezľakli. Vivien sa zúčastnila súťaže prvýkrát a vyhrala svoju kategóriu (1. miesto) a zároveň postúpila do krajského kola. Viktória absolvovala túto súťaž aj minulý rok a vo svojej kategórii opäť obsadila 2. miesto.

Dievčatám blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme im ešte veľa úspechov v ďalších recitačných súťažiach!

Mgr. Slavka Svrčková