Úspech v okresnom kole OAJ

V stredu 16. 1. 2019 sa na našej škole po prvý krát uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku po záštitou centra voľného času v KNM. No nie po prvý krát sa medzi súťažiacimi zo ZŠ Clementisova, Radoľa, Rudina, Povina, Kysucký Lieskovec, Nesluša, Ochodnica a Dolinský Potok nachádzali aj žiaci z našej školy, ako už býva po niekoľko rokov dobrým zvykom. Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórii. V kategórii 1A, do ktorej patria žiaci 5. až 7. ročníka nás reprezentoval víťaz školského kola vo svojej kategórii Nikolas Tomaníček zo 7. A triedy. V kategórii 1B, do ktorej patria žiaci 8. a 9. ročníka sa predstavila taktiež víťazka školského kola Dominika Šteinigerová z 9. A triedy. Obaja naši žiaci dokázali úspešne obstáť v konkurencii svojich rovesníkov a tým aj prispieť k šíreniu dobrého mena našej školy. Nikolasovi len o pól bodu uniklo víťazstvo v jeho kategórii za čo mu aj tak úprimne gratulujeme a želáme veľa chuti do ďalšieho štúdia anglického jazyka. Dominike sa na našu veľkú radosť podarilo pokračovať v dvojročnej tradícii a aj tento rok obhájila víťazstvo našej školy na tejto olympiáde vo svojej kategórii, ktoré jej umožní účasť na krajskom kole, ktoré sa bude konať vo februári na Bilingválnom gymnáziu v Čadci. Aj Dominike z celého srdca gratulujeme a želáme veľa šťastia na krajskom kole.

Mgr. Adriána Ondrejášová