Šiesta NOC S ANDERSENOM

Dňa 4.4.-5.4. 2014 sa v našej škole konala ďalšia rozprávková Noc Andersenom. V ríši rozprávok sa spolu s nami-deťmi ocitli aj  4 učitelia : Mgr. Slávka Svrčková, Mgr. Alenka Drexlerová, PaedDr. Igor Drexler a Mgr. Monika Mojtová. Akcia je tradične organizovaná pre žiakov piateho ročníka, a tak sa tento rok naskytla príležitosť aj nám  tohtoročným piatakom. Poviem Vám, veľmi sme sa na túto noc tešili a zhodli sme sa na tom, že to bolo  ešte lepšie, ako v našich predstavách J. Všetci sme boli prezlečení za pirátov. V škole sme súťažili, hrali sme sa, čítali,…,  v noci sme navštívili mestskú knižnicu a prišli k nám do školy aj zaujímaví a vzácni hostia – Divadlo na hojdačke i pán primátor Ing. Ján Hartel. Za krásny úvod vďačíme Fanfárovému súboru pod vedením pána Mgr. Štefana Zábojníka. Celý náš nočný program sa týkal rozprávok a veľa sme sa dozvedeli aj o Andersenovi. Užili sme si veľa zábavy, lepšie sme sa medzi sebou spoznali a domov sme si odniesli okrem mnohých darčekov skvelé, nové a nezabudnuteľné zážitky. V mene všetkých zúčastnených detí, ďakujem spomínaným učiteľom za fantastickú noc, za ich láskavosť a ochotu stráviť s nami žiakmi túto rozprávkovú noc v škole miesto toho, aby ju strávili so svojimi rodinami.

Lucka Ondrušková, 5.C

Rozprávková Noc s Andersenom je medzinárodný projekt na podporu detského čítania. Podujatie je organizované pri príležitosti pripomenutia si narodenia známeho autora rozprávok Hansa Christiana Andersena. Táto noc v našej škole bola už šiesta v poradí.

Úprimné ĎAKUJEM vyslovujem Rodičovskej rade pri ZŠ Nábrežná, Fanfárovému súboru pod vedením Mgr. Štefana Zábojníka, Divadlu na hojdačke, pani knihovníčkam z mestskej knižnice, pánovi primátorovi Ing. Jánovi Hartelovi, pani vedúcej školskej jedálne Ing. Vladimíre Klečkovej, zúčastneným kolegom, kolegyni Kultánovej, pánom školníkom, pani upratovačkám, pánovi Meriačovi, maminám a babičkám zúčastnených detí – p. Vlčkovej, Lachovej, Vlčkovej, Drndovej, Brisudovej, Svrčkovej, Kubikovej, Ondruškovej, Paduchovej, Hulinovej ( za sladké dobroty J), Spolku slov. knihovníkov a knižníc, i všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli. Dočítania!

Mgr. Monika Mojtová, koordinátorka projektu Noc s Andersenom v ZŠ Nábrežná

babkoherci

 

Rozprávková noc očami ďalších zúčastnených detí:

bolo super, keď nám učitelia pred spaním čítali rozprávky. Odnášam si domov veľa krásnych zážitkov. (Klaudia P.)

-bol skvelý program, vďaka tejto noci som si spomenula na rozprávky, ktoré som čítala veľmi dávno. Stálo za to zažiť túto noc v škole. Keby som mohla ísť znovu, neváhala by som. (Ivana H.)

-veľmi ma bavil rozhovor s naším pánom primátorom Ing. Jánom Hartelom, všetci učitelia boli super a bola s nimi veľkáááá zábava, chýbalo mi tam nejaké strašenie. Noc s Andersenom odporúčam všetkým deťom…

-Som veľmi pyšný, že som sa mohol tejto akcie zúčastniť, veľmi som si to užil…(Christian G.)

-Tešila som sa už dva týždne vopred, divadlo bolo super. A prvýkrát som videla primátora mesta, bolo úžasné stretnúť ho. Hoci sa kamarátka na mňa v noci pučila, rozprávková noc bola skvelým zážitkom…(Viktória K.)

-Noc s Andrsenom bola asi tá najlepšia akcia na škole vymyslená pre nás nezbedníkov. Keby som mohla, aj prepadnem, aby som si ten zážitok na celý život mohla zopakovať. Súťažili sme, hrali sme sa. Prekvapila ma návšteva v knižnici, nemyslela som si, že tá návšteva bude dobrá, ale bola výborná. Som šťastná, no na druhej strane mi je ľúto tých, ktorí v škole na rozprávkovej noci neboli a nemohli zažiť to, čo my. Nikdy by som si nemyslela, že bude v škole taká zábava. Učitelia boli suproví. (Natália T.)

-Som veľmi spokojná, program bol super a stretla som sa aj s kamarátmi. Učitelia vytvárali zábavu pre naše a ich potešenie, hlavne to robili zo srdca, lebo keby nechceli, tak by sme tam neboli. Videla som na učiteľoch, že boli šťastní a aj ja som bola spokojná, keď som ich videla. Z učiteľov vychádzala úplne žiara. (Veronika J.)

Zanechať odpoveď