Školenie učiteľov – Smartbooks

Učiť sa, učiť sa, učiť sa! Povedal súdruh Lenin a nebol úplne mimo. Znie to celkom rozumne, takže to povedal asi ešte predtým, ako mu choroba spôsobená baktériou Treponema pallidum premenila mozog na špongiu. Snáď mal iba dodať, že je dôležité učiť sa hlavne to, čo nám v reálnom živote môže naozaj pomôcť. Doba sa odvtedy ale zmenila, prostým pozorovaním okolitého sveta mnoho ľudí nadobudlo názor, že učiť sa je zbytočné, pretože dôležitejšie ako vedomosti a vzdelanie je mať správne známosti. Učiť sa učiť už treba malé detičky. Všimnite si, aké sú šťastné. Je to preto, lebo neustále objavujú okolitý svet. Učiteľ je učiteľom nielen preto, že učí svojích žiakov, ale pracuje aj na sebe, učí sám seba. A zákon o pedagogických a odborných zamestnancoch pamätá aj na túto skutočnosť. Chlapci a dievčatá na Ministerstve školstva vymysleli na pedagógov huncútstvo s veľavravným názvom, aktualizačné vzdelávanie v rámci profesijného rozvoja. A ten sa uskutočňuje prostredníctvom vzdelávania. V piatok 27.5.2022 medzi učiteľov na Nábrežnej prišiel pán Mgr. Peter Belan, tiež učiteľ, autor inteligentnej digitálnej učebnice pre žiakov základných škôl. Bolo to už druhé naše spoločné stretnutie v „maline“. Veď Nábrežná patrí medzi popredné školy vo využívaní SmartBooksu na Slovensku. A smart technológie pomaly, ale isto prenikajú aj do vzdelávania. Nový priestor, nový digitálny obsah, práca v programe, to boli hlavné témy vzdelávania, ktorého sa zúčastnila tridsiatka po učení sa „hladných aj smädných“ pedagógov. Ako dosiahnuť mimoriadne výsledky bez jazykových kurzov, bez doučovania a bez pomoci rodičov ? Používajte SmartBooks. Učenie s deťmi nikdy nebolo ľahšie. Prvý virtuálny učiteľ žiaka vyskúša, vysvetlí mu, čo nevedel a doučí ho celé učivo ZŠ. Veď nie náhodou má tento „smart-uciteľ“ na svojej sociálnej sieti viac ako 2,2 tisíc sledovateľov. Učte sa aj vy nové veci. Život vás odmení nečakanými benefitmi. Tak ako je to s vami? Čo by ste sa chceli naučiť a čo by ste radšej nikdy nevedeli? ??️?⌨️?️?‍???