Slovan hral pred „prázdnym“ hľadiskom.

Hral Slovan naozaj svoj zápas tretieho kola Európskej ligy pred prázdnym hľadiskom? Určite nie. 20 200 neplatiacich divákov vytvorilo belasým búrlivú atmosféru. Deti snáď z každého kúta Slovenska prišli na Národný štadión do Bratislavy povzbudzovať domácich proti účastníkovi Premiére League Wolwerhamptonu Wanderers FC. Pre žiakov kysuckých ZŠ tento zážitok sprostredkoval poslanec mestského zastupiteľstva pán Jaroslav Šidlo.. Išlo najmä o ten futbal, I keď som mal niekedy pocit, že pár fanúšikov o futbale počulo až dnes. Párkrát popred nás prechádzali vyrážkové slečny, ktoré asi sledovali zápas v mobiloch. Niekedy nás zase vyrušili deti s cukrovou vatou alebo čipsami s kolou. A počúraných bolo tiež dosť. Mal som tiež zdanie, že za mnou je štvrtá cenová skupina po desiatich poldecákoch. Väčšina funs vytvorila naozaj hráčom výbornú atmosféru. Nechýbali mexické vlny, islandské vytlieskavačky, vlajky, transparenty a samozrejme My chceme gól, Slovan do toho, My sme Slovan Bratislava.. A vôbec nikoho netrápilo, že na Šporarov úvodný gól Angličania odpovedali hneď dvoma. Diváci sa za zápas poďakovali hráčom potleskom a v opačnom garde prišla ďakovačka z trávnika tribúnam. Návrat domov po polnoci, do školy kto šiel, tak nevyspatý, ale veľmi spokojný. Opäť raz futbal spojil Slovákov, aj keď tentokrát tých zo školských lavíc. ⚽⚽⚽