Svetový deň zdravej výživy – 16. október

Na doplnenie a rozšírenie  vedomostí  sme pripravili v súvislosti  s týmto dňom výstavku rôznych plodov ovocia a zeleniny, ktoré  priniesli žiaci zo svojich domácich záhrad. Tieto dopestované plody sme doplnili aj o ukážku rôznych lesných  a lúčnych kríkov, ktoré sú zaujímavé pre svoje liečivé účinky na zdravie človeka. A tak si deti  mohli pozrieť plody bršlenu, hlohu, šípok, rakytníka či jarabiny. Jeseň je naozaj úžasné ročné obdobie. Ponúka nám plnú náruč vitamínov, v podobe krásnych voňavých jabĺčok, sliviek , či hrušiek. Sú to naše domáce druhy ovocia a práve po takých by sme mali siahať. Preto sme sa rozhodli ukázať žiakom,  že aj z takýchto dostupných surovín sa dajú pripraviť skvelé koláčiky, na ktorých si pochutnali naše deti práve  pri príležitosti,, Svetového dňa zdravej výživy“ Okrem ovocia sme použili aj zdravú a chutnú mrkvu  ,ktorú dopestovali  samotní žiaci, jabĺčka boli tiež naše – z nášho školského pozemku. Na príprave koláčikov sa podieľali aj sami žiaci v rámci hodín predmetu techniky, ale pomohli aj po skončení  vyučovania  pod odborným dohľadom  vyučujúcich. Výsledkom ich snaženia bola super ,,hostina“ , kde si doplnili energiu takýmito domácimi múčnikmi a ešte k tomu ,,vlastnoručne upečenými“.Za úžasné slivky do koláčov ďakujeme p.uč.Renátke Jantošíkoivej a za  krásnu dekoráciu – obrovského slimáka a veselú myšku  p. uč Táničke Chupáčovej, tieto ,,dielka“ veľmi pekne spestrili celú výstavku, tak ako aj náš ,,domáci ježko“. Pripájame aj pár zaujímavých fotografií , posúďte sami.