Túra na Zelené pleso

Dnes 14.5. sa naši ôsmaci a deviataci vybrali na krásnu túru, ktorá viedla do Vysokých Tatier. Počasie bolo ako na objednávku a tak sme veselo vykračovali  smer – Zelené  pleso a potom aj Veľké  Biele pleso. Cesta bola síce trošku náročná, ale tá námaha stála za to – nádherné pohľady, hukot horských potokov , končiare okrášlené zvyškami posledného snehu. Po takmer dvoch hodinách sme sa dostali na chatu na Zelenom plese. Malebné Zelené pleso sa nachádza vo východnej časti Vysokých Tatier. Ide o nádherné ľadovcové jazierko v závere najvýchodnejšej vysokotatranskej doliny, nachádzajúce sa v nadmorskej výške 1 540 metrov. Zelené pleso získalo svoje pomenovanie podľa zelených škvŕn, ktoré spôsobilo vyvieranie prameňov na jeho dne.  Tu nám padlo vhod malé občerstvenie a krátky oddych, lebo nás čakala náročná kamenistá cesta  smerom k Veľkému Bielemu plesu a späť k  nášmu autobusu.   Veľké Biele pleso sa nachádza v nadmorskej výške 1 612 m. n. m.  . Očarí vás na prvý pohľad svojou nádhernou trblietavou hladinou, v ktorej sa odráža okolitá príroda a majestátne tatranské štíty. Je to morénové jazero s hĺbkou maximálne  jeden meter.  Niektorí sme si siahli veru hlbšie na dno svojich síl, ale dali sme to. Všetci  si zaslúžili pochvalu a uznanie, veď sme  prešli okolo 20 km . Aj napriek uboleným nohám a únave bola túra naozaj nádherná a spoznali sme ďalší kus nášho krásneho Slovenska. Posielame aspoň zopár záberov,  ďakujeme  …ň