Tvorivé dielne na dejepise

Tradičným hosťom na našej škole v predveľkonočnom čase je pán Ján Stopjak z Kysuckého Nového Mesta. Aj tento rok sa ochotne podelil s našimi žiakmi so svojimi skúsenosťami s výrobou kraslíc ( za ktoré získal nejedno ocenenie na Slovensku i v zahraničí). Výrobu symbolov Veľkej noci si tentokrát vyskúšali žiaci 6.C. Výsledkom ich práce boli nielen krásne slamou zdobené vajíčka ale i vlastnoručne upletené korbáče. Počas besedy ujo Janko, ako ho žiaci volali, ochotne odpovedal na zvedavé otázky žiakov ohľadom jeho začiatkov výroby kraslíc, rôznych techník zdobenia vajíčok, pletenia korbáčov,…
Aj touto cestou mu ďakujem za ochotu prísť medzi nás, za jeho čas a cennými radami naplnené chvíle strávene v škole s nami. Prajem mu veľa zdravia, šťastia, pohody, tvorivých síl a nápadov.

Mgr. Monika Mojtová, vyučujúca dejepisu a organizátorka podujatia

 100 2581

Zanechať odpoveď