Veľkonočná výstava

S príchodom jari prichádzajú aj veľkonočné sviatky  a s nimi tradičné zvyky vinšovačiek, ktoré začínajú na Kvetnú nedeľu a pokračujú oblievačkami na Veľkonočný pondelok. Prípravy na Veľkú noc na Slovensku začínajú obyčajne súbežne s jarným upratovaním a skrášľovaním domácností rozkvitnutými vetvičkami stromov či bahniatok s farebnými stuhami. Vo Veľkonočný pondelok sa otvára priestor pre veľkonočné radovánky, pre korbáčiky spojené s koledami. Veľkonočný pondelok je rázovitý sviatok. Je typický pre strednú Európu.

Mnohé organizácie v našom meste pripravili pre obyvateľov nášho mesta výstavu zameranú práve na tematiku Veľkej noci. Dňa 24.3.2015 sme  so žiakmi 4.ročníka a 3.A triedy navštívili veľkonočnú výstavu ručných prác v Klube 75.Vystavovali tam veľkonočné vajíčka zdobené rôznymi technikami, medovníčky, pečivo, veľkonočné ozdoby, pozdravy, bižutériu i výrobky z textilu a prútia.Na výstave sme mali možnosť vidieť kraslice vyrobené z rôzneho materiálu- kraslice oblepené slamou, maľované, drôtené, háčkované, zdobené textíliami.

Veľkonočných nápadov bolo neúrekom a každý si mal možnosť odniesť domov veľa nápadov, ako si doma urobiť peknú veľkonočnú výzdobu.

Mgr. Jana Čelková

Zanechať odpoveď