Výlet za zvieratkami

zvieratkaDňa 18.marca 2015 sa naši najmenší žiaci – prváčikovia vybrali na exkurziu za zvieratkami. Navštívili najskôr Kysucké múzeum v Krásne nad Kysucou, kde sa dozvedeli, ktoré zvieratká žijú na území Kysúc. Potom cesta pokračovala na farmu do Ochodnice. Tam videli ovečky, jahniatka, kravičky, teliatka, sliepočky a koníky. Deti priniesli zvieratkám i dobroty: mrkvičku, jabĺčka a suchý chlebík. Spoznali i sučku Sáru, ktorá farmu strážila.

Ale výlet ešte pokračoval. V Ochodnici sme sa  občerstvili pri minerálnom prameni Vajcovka.

Posledná zastávka našej exkurzie bola na družstve v Kysuckom Lieskovci. Stretli sme sa tam s húskami, jahniatkami, kravičkami a kuriatkami. Prváčikovia mali možnosť vidieť zvieratká a ich mláďatká, o ktorých sa učia na prírodovede. Počasie nám prialo, slniečko ešte umocňovalo zážitok z tohto výletu a naši žiaci prežili pri zvieratkách krásne dopoludnie.

Túto peknú exkurziu pre nás zorganizovali tety z CVČ Majka Klušáková a Janka Pavlusíková, ktoré nás v tento deň aj sprevádzali a za čo im pekne ďakujeme.

Mgr. K.Jakubíková

Zanechať odpoveď