Veľký úspech našej školy

V dňoch 29.-30. apríla 2014 sa uskutočnilo národné kolo „Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry“ v Bratislave. Žilinský samosprávny kraj reprezentovala víťazka krajského kola Laura Janíčková, žiačka IX. B triedy Základnej školy Nábrežná z Kysuckého Nového Mesta.
Národné kolo pozostávalo z troch častí:

– vedomostný test

– transformácia textu – tvorba reklamy

– ústna časť „Prejav žiaka pri príležitosti rozlúčky žiakov 9. ročníka so školou s použitím citátu alebo príslovia“.

Laura preukázala vysoký stupeň vedomostí, znalostí a tvorivosti.Vo veľkej konkurencii obsadila 2. miesto a od prvého miesta ju delil len jeden bod. Je to veľký úspech pre školu , región Kysuce, okres Kysucké Nové Mesto a samozrejme pre našu žiačku Lauru Janíčkovú. Srdečne blahoželáme.

LJ

Zanechať odpoveď