Výlet ako odmena

V utorok 11.6.2013 sme sa my, žiaci ZŠ Nábrežná, úspešní v predmetových olympiádach, športových súťažiach alebo vykonávajúci predsednícku prácu v školskom parlamente, vybrali na výlet, ktorý nás mal odmeniť za naše úsilie a vzornú reprezentáciu školy.

Cesta na Liptov sa niesla v duchu pohody, nedočkavosti a očakávania. Našou prvou zastávkou bola Demänovská jaskyňa. Strmý výstup Demänovskou dolinou bol pre mnohých skúškou kondície. Miestami bolo počuť ešte prudšie dychčanie ako na hodinách telesnej výchovy. Pred vstupom do jaskyne sme sa starostlivo zababušili do búnd. Tých, čo prišli oblečení naľahko, si chlad čoskoro vzal do parády. Teploty pohybujúce sa mierne nad nulou nás roztriasli a štípali na tvári. Sprievodkyňu sme nasledovali dómami jaskyne a počúvali zaujímavý výklad. Vedeli ste, že na stene, ktorá kedysi slúžila ako kniha návštev, sú podpísaní aj štúrovci, či Janko Matúška? Alebo pamätáte si ešte z hodín biológie, že stalagmity rastú z jaskynného dna nahor a stalaktity zo stropu nadol? Mohutnosť najvyššieho stalagmitu bola ohromujúca a povery, legendy a ľahko prehliadnuteľné postavy škriatkov tiež. V najhlbšej časti jaskyne nás uchvátili úžasné ľadové útvary. Na záver nás prekvapilo, že počas celej prehliadky sme prešli asi po 670 schodoch.

Hlavnou zastávkou výletu bol aquapark Tatralandia. Kým v jaskyni nám omŕzali nosy, tam nás donekonečna oblievala horúčava. Najskôr sme si zaplávali v bazénoch s príjemne teplou vodou. Pôsobila ohromne uvoľňujúco po dlhom vysedávaní v autobuse. Potom nás zlákali vzrušujúcejšie zážitky. Tobogany sme si predsa nemohli nechať ujsť! Hala sa o chvíľu ozývala naším nadšeným či ustráchaným krikom a veselým smiechom. Neskôr sme mali voľnejšiu ruku a zvyšný čas sme si aj naďalej naplno užívali. Zábavu nám doprial potápačsky bazén, hra volejbalu, či predchádzajúce stanoviská. Šantenie vo vode sa samozrejme nezaobišlo bez fotenia.

Záver výletu sa neodvratne blížil. Unavení sme zatúžili po oddychu a nechali sa autobusom odnášať domov. Potleskom sme sa poďakovali pánovi šoférovi a vďaku si zaslúžia aj učitelia, ktorí nás sprevádzali: Mgr. Kavacká, Mgr. Vlčáková, Mgr. Jantošíková a Mgr. Jurkovič.

Toto bol v poradí tretí výlet za odmenu, ktorý kedy naša škola zorganizovala. Stala sa z toho tradícia. Prvýkrát sme boli v Tropikáriu v Budapešti, minulý rok vo Viedni v záhradách paláca Schönbrunn a v zoo s rovnakým názvom. Teraz na Liptove, v Demänovskej jaskyni a v Tatralandii. Tak čo poviete, neoplatí sa byť úspešným reprezentantom školy?

 

Zanechať odpoveď