Zvieratká a deti

Deti a zvieratká patria určite k sebe. Viaceré deti  majú doma svojich domácich miláčikov. Na hodinách biológie získavajú žiaci základné informácie o psíkoch a mačkách skôr z tej odbornej stránky- učia sa ich vonkajšiu aj vnútornú stavbu. Vďaka návšteve dvoch šikovných študentiek z Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach- Valike a Aďke ,mimochodom  Valika je naša bývalá žiačka,  sa dozvedeli najmä to,  ako sa majú o tieto zvieratká starať , čím je najlepšie ich kŕmiť , aké choroby ich ohrozujú. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavostí aj o papagájoch,  králikoch, morčatách, suchozemských aj vodných korytnačkách. Okrem iného si mohli zvieratká aj pohladkať . Súčasťou prednášky bola aj výstižná  a poučná prezentácia, kde si mohli žiaci  pozrieť aj rôzne zábery , ako  sa prejavujú určité konkrétne choroby a parazity, ktoré môžu ohrozovať ich  štvornohých a dvojnohých kamarátov. Na konci ,,živej prezentácie“ dievčence svojich poslucháčov aj preskúšali  a zistili, že boli veľmi pozorní a zapamätali si aj viaceré odborné výrazy ,ktoré určite využijú pri svojom ďalšom štúdiu. Pripájame aj zopár záberov: