Basketbal žiakov ZŠ 2015

V piatok 23. januára 2015 sa naša škola stala organizátorom okresného kola v basketbale žiakov a žiačok základných škôl. Asi sú dávno za nami časy, keď platilo, že deti po návrate hodili tašku na zem a rodičom oznámili: Idem von! Dnes sa ich záujem sústreďuje na výpočtovú techniku, osobitne časť týkajúcu sa rôznych videohier, filmov, internetu a pod. Aj preto sa okresného kola zúčastnili reprezentanti iba troch škôl z dvanástich. Organizátorom podujatia pod hlavičkou SAŠS bolo Kysucké CVČ. Basketbal je kolektívny, halový a loptový šport, v ktorom sa dva tímy súperiace s piatimi hráčmi na ihrisku snažia vhodiť loptu do súperovho koša a zabrániť súperovi, aby dosiahol kôš, pričom musia dodržiavať určité pravidla basketbalu. Tie organizátor vzhľadom na rozmery hracej plochy, počet a rozdielnu kvalitu družstiev upravil. Aj keď to už nie je, to čo bývalo, chlapci a dievčatá u nás dali športu a pohybu zelenú. Najviac košov súperom nahádzali žiaci ZŠ na Clementisovej ulici a odniesli si poháre pre víťazov v oboch kategóriách. ZŠ Povina a domáce družstvo si zvyšné dve miesta rozdelili spravodlivo: striebro brali chlapci z „Nábrežnej“ a dievčatá z Poviny.

Zanechať odpoveď