BECOME A HOST FAMILY

S nádhernými zážitkami sa vrátili naši žiaci v máji zo Španielska. Prispeli k tomu aj rodiny španielskych detí, ktoré sa o nich postarali, vytvorili im domáce prostredie. Aj touto formou chceme nájsť hosťovské rodiny pre deti z Grécka, Nemecka, Španielska, Čiech a Talianska, krajín, s ktorými naša škola spolupracuje v projekte Erasmus+. Chcete byť jednou z nich? Ak máte záujem nám pomôcť a u vás doma ubytovať aspoň jedného žiaka zo spomínaných krajín, vyplňte formulár, zverejnený na tomto webe a doručte nám ho. V marci 2020, od 15.3. do 21.3, bude naša škola hosťovať deti z piatich európskych škôl. Hosťovské rodiny nemusia ponúkať samostatnú izbu, ani vymýšľať špeciálny program. Dôležité je dieťaťu ponúknuť príjemné prostredie, raňajky, desiatu do školy a večeru, pohodlnú posteľ, teplú sprchu, mať sa kde umyť, zložiť kufor a mať sa s kým porozprávať, či zahrať. Najlepšie, keď nového kamaráta prijmete u seba doma akoby to bol niekto z vašej rodiny. Vďaka internetu budete mať možnosť sa zoznámiť vopred s novým kamarátom, ešte pred jeho/jej príchodom. Nikto sa nemusí báť, že sa komunikuje v anglickom jazyku, rovnako pre zahraničné deti je angličtina cudzím jazykom. Ak v rodine ovláda niekto iný cudzí jazyk, budeme sa snažiť zladiť výber, aby vaša komunikácia prebehla čo najpohodlnejšie. Čo za to? Žiadne peniaze neočakávajte. V prvom rade to bude nová medzinárodná skúsenosť pre vaše dieťa, noví priatelia. Slovenské deti, ktoré ubytujú hostí, sa v marci zúčastnia špeciálneho týždňa, súčasťou ktorého sú dva celodenné výlety Orava/Tatry, výjazd na workshop do ZA, účasť na piatkovych hrách, ale máme v pláne aj navštíviť nášho pána primátora, či zahrať sa objavno-degustačnú hru v meste a ďalšie zaujímavé projektové aktivity. Príchod deti do rodín je plánovaný poobede-večer 15.marca, odchod v sobotu 21.3. A myslíme aj na to, že podobne ako vycestovalo deväť našich žiakov do Barcelony, môžu sa dostať do výberu, ktorý vycestuje do Fínska, Portugalska či Českej republiky.

Formuláre : formulár 1 , formulár 2