Dejepisná exkurzia 8.C

Dňa 22. septembra 2014 sme navštívili, pod vedením pani učiteľky Moniky Mojtovej,  Kysucké múzeum v Čadci, aby sme si pozreli aktuálne výstavy i stále exponáty . Všetko sa nám tam páčilo. Na výstave šlabikárov sme mali možnosť vidieť  šlabikáre z celého sveta – z Číny, Taiwanu, Veľkej Británie, Francúzska, Česka, Indonézie,…. Veľmi nás zaujali tie, ktoré sa čítajú odzadu. Aj starodávna trieda bola super. A keby ste videli tie starodávne písacie a počítacie stroje! Paráda, o takých sa nám ani nesnívalo.  Prehliadka exponátov  z histórie Kysúc bola veľmi poučná. Zaujímavá bola aj miestnosť venovaná kozmonautike.  Dozvedeli sme sa veľa o kozmonautovi kysuckého pôvodu Eugenovi Cernanovi, ktorý mal tú možnosť prechádzať sa po Mesiaci.

Po prehliadke múzea sme obohatení o nové poznatky a dojmy navštívili aj Kysuckú knižnicu  a popozerali si mesto.

Bola to pekná dejepisná exkurzia. Všetci dúfame, že ich bude v tomto roku viac.

Miška Okapalová, 8.C, fotoMM

deje-ex-8c

Zanechať odpoveď