Deviataci v Prahe

V stredu, 19. júna,  sa žiaci 9. A triedy stretli o polnoci pred ZŠ Nábrežná a spolu s pani učiteľkami Jantošíkovou a Chupáčovou sa vybrali na koncoročný výlet do stovežatej Prahy. Cesta vlakom trvala necelých 6 hodín. V skorých ranných hodinách sme dorazili na miesto. Kúpili sme si lístky na metro a vystúpili na zastávke Pankrác. Po pár minútach sme našli naše ubytovanie, zložili sme si kufre a vydali sme sa spoznávať krásy Prahy. Naše prvé kroky smerovali na pražský Orloj, kde sme si pozreli apoštolov, ktorí odbíjali deviatu hodinu. Ďalej sme sa presunuli na Karlov most, prešli sme pod Prašnou bránou a dostali sme sa na Malú stranu Prahy. Pomaly začala na nás prichádzať únava a tak sme si dali výbornú kávičku a deti sa osviežili mrazeným sorbetom. Keďže sme boli blízko od Pražského hradu, naše kroky smerovali presne tam. Veľkým prekvapením bolo, že práve, keď sme dorazili, videli sme našu pani prezidentku Čaputovú a českého prezidenta Zemana, vypočuli sme si slovenskú a českú hymnu a pozreli si prehliadku hradnej stráže. Žiaci skonštatovali, že na tento zážitok tak rýchlo nezabudnú. Plný zážitkov z krásneho dňa sme sa dostali na ubytovňu, aby sme načerpali nové sily na piatok. Po výdatných raňajkách sme sa metrom presunuli na Vyšehrad, kde sme si pozreli Katedrálu sv. Petra a Pavla, vedľa nej cintorín, kde sú pochované významné osobnosti, ako napríklad Karel Hynek Mácha, Karel Čapek, Antonín Dvořák, Waldemar Matuška či Božena Němcová a mnoho ďalších. Na oživenie sme vymysleli, že navštívime Národné technické múzeum, ktoré má 6 podlaží a naozaj tam bolo čo pozerať. Po krásnej prehliadke sme šli do centra mesta, kde sme si dali rozchod pri obchodnom dome Palladium Praha. Posilnení sme sa presunuli na Petřín, kde sme sa vyviezli lanovkou. Výhľad bol naozaj prekrásny. Navštívili sme sa aj zrkadlové bludisko, kde sme sa naozaj zabavili. Na záver dňa sme sa peši dostali na Pražský hrad a obdivovali sme Katedrálu sv. Víta. Pomaly sa zotmelo a tak sme si užili aj krásy nočnej Prahy. V sobotu ráno sme si pobalili veci a presunuli sa na Hlavní nádraží, kde sme si uložili batožinu do boxov a šli sa ešte naposledy poprechádzať po Václavskom námestí.  Výlet sa nám veľmi páčil a chválime žiakov za vzorné správanie. Ďakujeme pani učiteľke Jantošíkovej, že vymyslela takýto krásny výlet.