Dopoludnie s J. C. Hronským

S tvorbou  Jozefa Cígera Hronského sme sa stretli po prvýkrát v druhom ročníku školskej dochádzky.

Pri dnešnom skloňovaní spisovateľovho mena sme J.C.Hronského spoznávali  v rôznych  jeho podobách. Nie len ako slovenského spisovateľa, ale aj učiteľa, maliara, redaktora, nakladateľa, publicistu, autora literatúry pre deti a mládež, či tajomníka a správcu Matice slovenskej.  Nazreli sme do tajov jeho života, pôsobenia a tvorby. Najviac nás však zaujali literárne práce pre deti a mládež.

Takmer v každej lavici sa objavila knižka Hronského tvorby. Mnoho diel pochádzalo z domácich knižníc, čo svedčí o autorovej popularite. Dvaja bratia Budkáčik a Dubkáčik nás sprevádzali celé dopoludnie. Spoločne s nimi sme prechádzali jednotlivé vyučovacie bloky.

V závere dňa sme vyhotovili plagát venovaný J. C. Hronskému a jeho tvorbe.

Deti 3. ročníka

Mgr. Jarmila Bandurová

Zanechať odpoveď