Dopoludnie s matematikou

Posledná novembrová sobota na našej škole už tradične patrí dopoludniu, ktoré žiaci strávia trápením mozgových závitov nad matematickými hádankami. Napriek tomu, že za oknami školy vládlo pochmúrne počasie, žiaci s nadšením mierili do školských lavíc. Každá skupina dostala rovnaké zadanie, na ktorom mali predviesť svoje logické myslenie a vynaliezavosť. I keď matematika existuje už celé storočia, na svoje hádanky si stále nedokáže nájsť riešenie sama. A tak sme jej dnes s tým pomohli.

Z každej triedy sa zúčastnilo jedno štvorčlenné družstvo a naši žiaci mali možnosť vyskúšať si prácu v tíme nad komplikovanými úlohami. Musíme však konštatovať, že sa s matematikou popasovali naozaj skvelo. Hoci ráno vyzeralo sychravo a mrazivo, snahu žiakov povzbudili i slnečné lúče, ktoré im posvietili na zadania a možno vnukli aj nové nápady, ako sa s matematickým riešením popasovať.

Konečná snaha žiakov bola úspešná a víťazmi Matematického dopoludnia sa stal tím z 9.B v zložení Adrián Dubovský, Lukáš Martiška, Marek Dolinay, Samuel Štefánka. Chlapci predviedli skvelú tímovú prácu i to, že si vedia poradiť i s obávanou matematikou. Víťazom blahoželáme s dúfame, že si užijú i svoju odmenu. Skvelí však boli všetci, ktorí sa odvážili pustiť do boja s matematikou a nenechať sa zastrašiť jej výzvami. Na konci sme si všetci spoločne vychutnali desiatu a bohatší o nové zážitky sa vydali užívať si víkendové chvíle plné zábavy a oddychu. Na ďalších súťažiacich sa tešíme opäť o rok a matematika si pre nich iste pripraví nové úlohy, nad ktorými budú môcť účinne potrápiť svoju šedú mozgovú kôru. Za fotografickú dokumentáciu skvelého dňa ďakujeme pánovi riaditeľovi.

Mgr. Miroslava Kováčová