Feel the English in Verses 2016 – školské kolo

Tak ako po minulé roky  i tento rok sme na našej škole usporiadali školské kolo recitačnej súťaže s názvom Feel the English in Verses. Do školského kola sa prihlásilo 18 nadšencov angličtiny a anglickej literatúry. Tradične sa súťažilo v troch kategóriách, t.j. prednes poézie, prózy a interpretácia neznámeho textu. Milým prekvapením boli žiaci zo 4.A a 4.D, ktorí sa nezľakli staršej konkurencie a ukázali, že nám rastú ďalšie talenty v prednese anglickej poézie či prózy. Keďže školské kolo nadväzuje na okresné kolo súťaže, ktorú organizuje naša škola, z každej kategórie postúpili prvé dve miesta. Výsledky sú nasledovné:

Poézia -1. miesto: Simona Kmecová a Petra Marčanová, 6.B

2. miesto: Adam Lachman, 5.C

Próza -1. miesto: Denisa Fujašová, 8.A

2. miesto: Tatiana Ondrušová, 6.B

Interpretácia neznámeho textu – 1. miesto: Michaela Okapalová, 9.C

2. miesto: Juraj Pavlusík, 9.A

Postupujúcim žiakom srdečne blahoželáme a tešíme sa na stretnutie na okresnom kole Feel the English in Verses 2016 už  29. apríla 2016 v Mestskej knižnici v Kysuckom Novom Meste.

Mgr. Viera Hmírová

Zanechať odpoveď