Feel the English in Verses 2016

Posledný aprílový piatok v tomto roku sme sa opäť stretli v Mestskej knižnici v Kysuckom Novom Meste na treťom ročníku recitačnej súťaže v anglickom jazyku, ktorú organizuje Základná škola Nábrežná v KNM pod názvom Feel the English in Verses. Tento rok sa do súťaže prihlásilo 22 žiakov z 5 okolitých škôl, ktorí predstúpili pred trojčlennú porotu  v zložení: Mgr. Heľová (ZŠ Nábrežná), Mgr. Art. Krištofíková (ZŠ Clementisova) a Ing. Berešíková (ZŠ Radoľa). Tak ako i po minulé ročníky sa súťažilo v troch kategóriách – v prednese poézie, prózy a interpretácie neznámeho textu.  Krátke prestávky medzi jednotlivými kategóriami nám spríjemnili žiačky tretieho ročníka ZŠ Nábrežná pod vedením p. uč. Zvaríkovej-Kubalovej.  Dievčatá zaspievali tradičnú anglickú pieseň a s prednesom vystúpili aj talentované žiačky Terezka a Dianka. Príjemným prekvapením pre publikum  bolo taktiež vystúpenie žiakov zo ZŠ Clementisova  s divadelnou scénkou Bald Soprano, ktorú si deviataci pripravili s p. uč. Krištofíkovou. Hodnotné ceny ako napríklad slovníky a anglické čítanky nám i tento rok darovalo kníhkupectvo Littera  a vydavateľstvo Oxford University Press. Ďalším sponzorom tohto ročníka bolo kníhkupectvo Martinus.sk, vďaka ktorému nikto zo súťažiacich neodišiel naprázdno. I pán Mičian osladil toto dopoludnie sladkosťou a džúsom všetkým súťažiacim. Za finančnú podporu ďakujeme  Rodičovskej rade pri ZŠ Nábrežná a za poskytnuté priestory  Mestskej knižnici v KNM. Celým programom nás sprevádzala výborná moderátorka Grétka Koptáková, žiačka 9. ročníka ZŠ Nábrežná.

Výsledky súťaže sú nasledovné:

Poézia:

1. Natália Juričková (ZŠ Clementisova)

2. Andrea Pauková (ZŠ Dolinský Potok)

3. Branislav Madigár (ZŠ Radoľa)

Cena povzbudenia: Petra Marčanová a Simona Kmecová (ZŠ Nábrežná)

Próza:

1. Veronika Marková (ZŠ Clementisova)

2. Denisa Fujašová (ZŠ Nábrežná)

3. Peter Kubala (ZŠ Nesluša)

Interpretácia neznámeho textu:

1. Ivana Hmírová (ZŠ Clementisova)

2. Boris Jedinák (ZŠ Dolilnský Potok)

3. Michaela Okapalová (ZŠ Nábrežná)

Všetkým výhercom blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže Feel the English in Verses 2017 ☺

Mgr. Viera Hmírová

obr.1

 

obr.2

Zanechať odpoveď