Koncoročný výlet – 7.A, 7.C a 6.D

Koniec školského roka sa určite spája so zaujímavými  akciami . Jednou z nich bol nepochybne aj náš koncoročný výlet. Po  dlhšom zvažovaní sme sa spolu s p. uč. triednymi dohodli ,  že sa vyberieme spoznávať krásy nášho čarovného Slovenska. Ten prívlastok ,,čarovné“ je naozaj výstižný. V utorok 13. júna sme sa tak ocitli tri  triedy -7.A,7.C a 6.D v nádhernom prostredí  blízko Ružomberka – stredisko Hrabovo. Krásna priehrada, čistá príroda, ticho, pokoj . Odtiaľto sme sa kabínkovou lanovkou  prepravili na Malinô Brdo – časť národného parku Veľká Fatra. Nádherné  výhľady  na okolitú prírodu  z kabínky lanovky , sme si po vystúpení na vrchu lyžiarskeho a rekreačného strediska –Malinô Brdo mohli užiť aj priamo  – lúky plné chránených rastlín, ako sú – žltohlav európsky, vstavačovec májový  – slovenská orchidea , zdravé  stromy –  aj ihličnany-smreky, rôzne náučné chodníky ,  na ktorých sme si mohli prečítať zaujímavosti o mnohých  živočíchoch . Aby ste si nemysleli –  nevozili sme sa len lanovkou, ale dali sme zabrať aj  našim svalom a mnohí prekonali aj sami seba . Z vrchu Malina Brda sme si dali túru do dedinky Vlkolínec -táto dedinka je zapísaná od roku 1993 do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, čím získala svetovú prestíž. Vo Vlkolínci akoby zastal čas, všetko je tu zachované takmer v takej forme, ako to bolo v polovici minulého storočia. Jedinečnosťou Vlkolínca je tiež aj to, že v tejto dedinke stále žijú aj stáli obyvatelia , dokonca aj mladé rodinky s deťmi. Tu sme sa trošku občerstvili  a vydali na spiatočnú cestu. Čakal nás zasa kamenistý terén  ,ale aj voňavé lúky, ktoré priam lákali ľahnúť do trávy a len tak sa dívať na čistučkú oblohu. Niektorí neodolali a vyskúšali si presun kotúľaním dolu kopcom (viď video) . Bolo to super. Takíto unavení sme sa ešte presunuli do historickej časti Ružomberka, pozreli sme si námestie Andreja Hlinku, krásny kostol, občerstvili sa zmrzlinou, či niečím sýtejším. Plní nových dojmov sme sa pohodlne prepravili šťastlivo vlakom domov. Výlet bol super, ďakujeme…… Pripájame aj pár fotografií