Krajina snehuliakov

K zime neodmysliteľne patrí sneh a zimné radovánky…
Trpezlivo sme čakali, kým nám pani Zima posype krajinu svojou  zimnou perinou. Poriadnej trblietavej zimnej nádielky sme sa dočkali v pondelok  25. januára. V dopoludňajších hodinách sme sa obliekli tak,  ako sa patrí na toto ročné obdobie . Potom naše kroky viedli do  záhrady  Materskej školy na Komenského ulici. Práve tu sme mali stretnutie s predškolákmi. Cieľom našej aktivity bolo vyčariť  v školskej záhrade krajinu Snehuliakov. Do práce sa pustili všetky ruky. Prváci, predškoláci a aj pani učiteľky sa v okamihu premenili na staviteľov. Škôlkari si pomáhali malými červenými lopatkami, ktorými nahadzovali sneh. Prváci gúľali snehové gule za, ktorými ich ani nebolo  vidieť. Pani učiteľky pripravovali potrebné ošatenie pre snehuliakov v podobe mrkiev, jabĺk, vetvičiek, uzáverov z PET fliaš, šálov, šišiek, téglikov i cencúľov. Deti vytvorili množstvo  snehuliačich postavičiek, ktoré dokonca pomenovali. V toto krásne zasnežené dopoludnie sa nám podarilo vytvoriť krajinu, v ktorej nechýbala snehuliačia mama, ocko a detičky. A keďže každé snehové dielo  bolo niečím obdivuhodné, sladkú  odmenu si odniesli všetci.

Mgr. Jarmila Bandurová

Snehuliakovo1