Malí farmári v prvom ročníku

V utorok 15. marca sme sa vybrali na exkurziu, ktorá sa niesla pod názvom Na hospodárskom dvore.

Súčasťou nášho náučného dopoludnia bola aj návšteva prírodovednej expozície v Krásne nad Kysucou. Tu sa deti oboznámili so živočíchmi žijúcimi vo voľnej prírode v regióne Kysúc. Viac sa dozvedeli o strake obyčajnej, jastrabovi veľkom, drozdovi plavom, bocianovi bielom, kune skalnej, medveďovi hnedom, vydre riečnej, srncovi hôrnom i jazvecovi obyčajnom.  Ich najväčší obdiv si však vyslúžil mamut, ktorý je viac ako tri a pól metra vysoký a štyri a pól metra dlhý.

Naša cesta ďalej pokračovala  na poľnohospodárske družstvo v Kysuckom Lieskovci. Tu si deti prostredníctvom sprievodkyne zmapovali život na hospodárskom dvore. Navštívili teľatník, kravín, ovčín, kurín…

V obci Ochodnica sme mali dve zastávky. Prvou bola farma, kde nás privítal a sprevádzal jej veľmi príjemný majiteľ. Spolu s ním deti kŕmili zvieratká z domu prineseným suchým pečivom, ovocím a zeleninou. Pri prírodnom minerálnom prameni sme mali druhú zastávku. Kto chcel vodu, ochutnal a kto chcel, nabral si ju do fľaše a priniesol domov ochutnať svojím rodinným príslušníkom.

Exkurzia bola vhodným doplnením výchovno – vzdelávacieho procesu a obohatenia vedomostí detí. Ďakujeme pracovníčkam CVČ v Kysuckom Novom Meste.

Mgr. Jarmila Bandurová

page1

 

page2

page3

Zanechať odpoveď