Maratón písania listov 2019

V dňoch 10. až 20.decembra je naša škola prihlásená do Maratónu písania listov, ktorý sa koná pod záštitou ľudsko-právnej organizácie Amnesty International. Pôvodne sme počas vyučovacích hodín angličtiny chceli so žiakmi prejsť jednotlivé prípady a napísať listy solidarity vo väčšom ‚tichu‘ , ale náš plán sa zmenil po tom, čo oslovila p. riaditeľa aktivistka Amnesty TAMI z kysuckého gymnázia. Pôsobí tu prvý rok a po dohode s ňou aj vám prídu 4 gymnazistky predstaviť 6 prípadov mladých ľudí, ktorých práva boli porušené. Takto navštívili študentky aj našu školu. Bolo to v piatok trinásteho, ale všetky povery išli bokom. Niektorí siedmaci a ôsmaci, keďže priestor je obmedzený a žiakov na našej škole veľa, preberali s gymnazistkami vážne témy. Mali možnosť sa oboznámiť s prácou Amnesty, slovom aktivista-dobrovoľník, ale aj s akciou Maratón písania listov a samotnými prípadmi. Takto sme sa pred Vianocami zamysleli nad dnešným uponáhľaným svetom, kde sa ešte stále stáva, že pravda má menšiu váhu ako peniaze.