Nenechali sme si ujsť

9. a 10. decembra navštívili deti 3.A a 4.B Mestskú knižnicu v Kysuckom Novom Meste .

Prijali sme pozvanie do Rozprávkovej krajiny . Prežili sme popoludnie v prítomnosti originálnych bábok. víl a škriatkov . A tak sme sa ocitli v prítomnosti Trávnička modrého, Žmolka nenápadného, Čerta českého domáceho, Permoníka knižného, Hnusníka drobného pižmového, Vodníčka kanálnička, Babky z klbka alias Klbkovej kmotričky… Dozvedeli  sme sa o každom osobitne , celú jeho charakteristiku .

Tieto rozprávkové bytosti putujú po knižniciach na Slovensku už od roku 2009. Ich autorkou je česká výtvarníčka a spisovateľka Vítězslava Klimtová.  

Po zozbieraní všetkých vedomostí sme sa zapojili do tvorivých dielní.  Každé dieťa si vytvorili svoju rozprávkovú postavičku, o ktorej sme sa dozvedeli ako sa volá, kde sa vyskytuje, čím sa živí, s kým sa priatelí  a ako sa prejavuje . Všetky naše diela sa stali súčasťou výstavy Rozprávkovej krajiny. Aj touto návštevou sme sa zapojili do súťaže Čítajme o sto 6, pripravenou Mestskou knižnicou pre čítajúce deti. Spoločnou návštevou sme získali body na konto svojej triedy.

Ešte v závere tohto kalendárneho roka vo štvrtok 18. decembra sme sa dohodli s pani knihovníčkou na spoločnom stretku. Máme sa nechať prekvapiť , tak už sa tešíme .

Mgr. Jarmila Bandurová

Zanechať odpoveď