Piataci v Jablunkove na Dni jazykov

«Uč sa všetko, čo môžeš, kedykoľvek, kedy môžeš a od hocikoho; vždy raz príde čas, kedy budeš vďačný, že si tak urobil.»     ‒ Sarah Caldwell

Dňa 26.septembra sa vybrali piataci na ochutnávku jazykov do partnerskej školy v českom Jablunkove. Neservírovali sa žiadne delikatesy, ale lámali si jazyky pri češtine, poľštine, nemčine, ruštine, francúzštine a španielčine. Jazyk našich západných susedov nám je blízky, našťastie, ale poľštine je už ťažšie rozumieť.  Kvôli netradičnému tematickému dňu, ktorý Európska komisia vyhlásila za deň jazykov, aby v Európe podporila viacjazyčnosť, sme vstávali okolo pol šiestej ráno, aby sme stihli prísť do ZŠ Lesní v Jablunkove na prvú vyučovaciu hodinu. A keďže deň bol pekný a plný nových dojmov, čakať na meškajúci vlak sme zvládli tiež hravo. Žiakov sprevádzali vyučujúce Mgr. Chupáčová a Mgr. Madigárová Kubišová, ktoré v Jablunkove odučili špeciálne jazykové hodiny v rámci spolupráce na Trojmedzí. Za pomoc pri akcii ďakujeme aj našej p.asistentke Ivka Mizerovej.

@JMK