TWISTOVO podľa nás

Jar je ročné obdobie, kedy sa množstvo detí  začne vydávať do škôl v prírode.

Aj šesťdesiat našich detí tretieho a štvrtého ročníka sa mohlo tešiť z takejto aktivity. Od 19. apríla strávili krásnych šesť dní  v stredisku OLIWA resort, ktoré sa nachádza v nádhernom lesnom prostredí Trenčianskej Teplej, neďaleko kúpeľného mesta Trenčianske Teplice .

Tretiaci našli ubytovanie  v budove hotelového typu a štvrtáci v obľúbenom  murovanom  domčeku . Celý pobyt sme s plnými bruškami  od rána do večera plnili množstvo úloh.  A ako  plynul čas ? Začiatkom každého dňa bolo doobedné rozhýbanie , ktoré v sebe skrývalo prvé raňajšie jedlo – švédske stoly , desiatovú pauzu, vyučovanie i turistické chodníčky . Nasledovala obedňajšia siesta s dvojchodovým obedom i odpočinkom. Množstvo rôznych  aktivít, ako napríklad  Potravinový reťazec, Chvostíky či hra O fazuľky . A samozrejme, aby sme doplnili energiu nechýbalo ani olovrantové pokušenie a celodenný pitný režim. Vyvrcholením dňa bola večerná vegetpárty s vyhodnotením tímov  a činnosťami podľa zadelenia ČO DEŇ DÁ .  Aby sme neboli naozaj hladní, nechýbala ani zaslúžená večera a posledná suchá večera.

Najpopulárnejším medzi všetkými bol obľúbený popoludňajší program, ktorý bol na vysokej profesionálnej úrovni a zároveň spĺňal  prvky motivačné, tvorivé, náučné a zábavné . Postarali sa oň ešte obľúbenejší animátori Zeta, Mike, Mily, Maťa, Viki, Wendy, Adam, Ivka a Rio, ktorí pracujú pod taktovkou Vlada Voštinára .  Títo si rozdelili deti do deviatich  tímov . Do nich  nepatrili len deti z Kysuckého Nového Mesta , ale aj z Bratislavy a Bziniec pod Javorinou . Vzájomne súťažili pod netradičnými názvami, ktoré si sami vytvorili v hre Prídavné mená, ako Šikovné psy, Veselé kadibudky, Unavené blesky, Bláznivé nohavice, Hnedé psy, Svetlé uši, Múdre kone, Krásni mafiáni a Škaredí smajlíci .

Každý popoludňajší nástup sme začínali hudbou, spevom a tancom. Keď zaznela Nástupová znelka, utekalo všetko čo malo nohy . Tancovali všetci animátori a vo veľmi krátkom čase ovládali originálnu táborovú choreografiu tanca aj deti . Hymna Twistovo spolu s Vladom Voštinárom znela celým areálom . Ihriská, ktorých   bolo na  výber, sa hmýrili deťmi. Tie mohli hrať tenis, florbal, volejbal, basketbal , vybíjanú alebo futbal. Atrakciou pre každého z nás bola jazda na štvorkolkách, z ktorej sme prichádzali s prevetranou  hlavou. Nechýbal ani megatáborák s opekačkou. Svoju silu odvahy sme si zmerali v Záhadnej nočnej hre spolu s premiestňovaním na  slepo. Obľúbené Twistovské koleso šťastia s výhrami sme roztáčali každý večer . Šancu krútiť s ním mali deti, ktoré v hre Ani múdry neschybí , odpovedali správne na pripravené  anketové  otázky . A tak  sme sa zároveň obohatili o nové vedomosti a hodnotné  darčeky.

Dni utekali veľmi rýchlo. Posledný piatkový deň nás čakala autogramiáda a fotenie s ujom Vladom  a žiadanými  animátormi. No a samozrejme balenie a odchod domov ku našim blízkym. Nezabudli sme  ani na darčeky , ktoré sme nakúpili v rámci prechádzky v Trenčianskych Tepliciach .

Poďakovanie za školu v prírode patrí pani učiteľkám: Mgr. Renáte Vlčkovej, Mgr. Janke Vlčkovej, Elene Vlčákovej, Mgr. Martine Janekovej a Mgr. Jarmile Bandurovej.

Mgr. Jarmila Bandurová

Foto: Mgr. Martina Janeková

Zanechať odpoveď