Výlet do Aquaparku

Plávanie je silným lákadlom a motiváciou, a preto sme sa dňa 06.03.2015 rozhodli navštíviť známy Aquapark v Turčianskych Tepliciach. V autobuse sa zrazu ocitli žiaci 3. A, 4. B ako aj viacerí starší žiaci našej školy. Samozrejme sa medzi nami objavili aj chlapci, s ktorými nám ochotne pomohol Mgr. Daniel Bandura. Spa&Aquapark je jediným aquaparkom s liečivou minerálnou vodou na Slovensku. Všetky pohybové aktivity patria medzi nenahraditeľnú súčasť trávenia voľného času. Okrem zdravotnej funkcie sa do popredia dostáva aj rekreačná funkcia. Pohyb vo vode prináša deťom radosť, osvieženie a pritom priaznivo vplýva aj na ich fyzické zdravie, rovnomerne aktivizuje všetky svalové skupiny, zlepšuje dýchanie a zvyšuje objem pľúc. Žiakov prilákal atrakčný bazén s vodnými masážnymi lehátkami a vodnými chrličmi, divoká rieka s hojdacím zálivom, rehabilitačný bazén s masážnymi tryskami ako aj Movie tobogán spestrený so zvukovými, svetelnými a obrázkovými efektmi. Bolo nádherné pozorovať radosť v ich očiach, keď sa mohli dosýtosti vyšantiť vo vode v kruhu svojich spolužiakov a priateľov. Cieľom nášho výletu bolo posilniť zdravie, kondíciu a v neposlednom rade rozvíjať sociálny kontakt medzi žiakmi.

Mgr. Martina Janeková, Mgr. Jarmila Bandurová

Zanechať odpoveď