Zo štvrtákov šikovní kuchári

Tesne pred jarnými prázdninami sa žiaci 4.A triedy zúčastnili v rámci projektu „Viem, čo zjem“ praktického vyučovania – prípravy zdravého šalátu. Týmto činnostiam predchádzala teoretická príprava, pri ktorej sme využili i vzdelávacie  materiály organizátora projektu.  Ovocno – zeleninový šalát pozostával z najemno nastrúhanej mrkvy, jabĺk, ananásu, bieleho jogurtu, citrónovej šťavy a naklíčenej fazule mungo. Poslednú vymenovanú ingredienciu zo žiakov nikto nepoznal. Vysvetlili sme si aj jej spôsob nakličovania. Práve v klíčkoch sa nachádzajú cenné minerálne látky, ktoré potrebuje organizmus v každom veku. Najmä dievčatá sa v školskej kuchynke šikovne zvŕtali a za jednu vyučovaciu hodinu sme stihli zdravú maškrtu pripraviť. Pochutnala si na nej celá trieda. Práve správnym zložením stravy a zdravými stravovacími návykmi môžeme predísť mnohým ochoreniam a práve tento cieľ spomínaný projekt sleduje. Snáď sa nám to aspoň trocha podarilo.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Tr. uč. PaedDr. Jarmila Michelová