ZŠ Nábrežná na Titanicu

Dňa 1. októbra sme sa my -šiestaci, siedmaci, ôsmaci i dve deviatačky – zúčastnili dejepisnej exkurzie do Bratislavy.

Skoro ráno sme vyrazili spred školy. Pán šofér nás po 3 hodinovej jazde doviezol až pred bratislavskú Inchebu, kde sa konala výstava Titanic. Hneď po vstupe sme dostali audiozariadenia s nahrávkami k jednotlivým exponátom, dozvedeli sme sa tak veľa zaujímavých informácií. Videli sme aj krátky film, mapy, kajuty.. Dokonca sme mali možnosť dotknúť sa skutočného ľadovca J. Na záver sme sa mohli odfotiť na slávnom mostíku.

Po dvoch hodinách strávených na výstave nás autobus zaviezol až ku Slavínu – pamätníku venovanému padlým vojakom vo vojne. Navštívili sme aj Bratislavský hrad, kde sme okrem iného videli aj šperky z Veľkej Moravy. Na záver sme si kúpili nejaké suveníry.. Domov sme sa vrátili unavení ale obohatení o nové zážitky a vedomosti.

Veľké ĎAKUJEME , za sprevádzanie počas exkurzie a za krásne prežitý deň,  patrí najmä pani učiteľke Mojtovej – organizátorke exkurzie, a tiež  pani učiteľke Ševčíkovej a Palicovej.

Lucia Ondrušková (7.C),Tatiana Ondrušová   (6.B)

titanic1

 

titanic2

Zanechať odpoveď