Miniflorbalová liga – 1. kolo

6. decembra 2018 sa v športovej hale v Kysuckom Novom Meste konalo 1. kolo tradičnej miniflorbalovej ligy. Florbal je veľmi obľúbeným športom a je oň čoraz väčší záujem. Našu školu prišli reprezentovať nielen chlapci, ale aj dievčatá, ktorých prišli povzbudiť aj ich rodičia. Hralo sa podľa pravidiel florbalu, 3 hráči bez brankára na 2 zmenšených plochách, ohraničených mantinelmi s malými bránkami. Mali sme možnosť pozorovať skutočne vyrovnané zápasy, žiaci zo seba vydali naozaj všetko.

Chlapci sa umiestnili na 4. mieste, dievčatá po 3 víťazstvách na krásnom 1. mieste. Všetci mali radosť nielen z úspechu svojho družstva, ale aj z pohybu a zmysluplne stráveného dopoludnia. Malých hráčov prekvapila a veľmi potešila aj návšteva Mikuláša s čertom a krásnym anjelom, ktorí ich obdarovali sladkou odmenou. Všetkým tímom srdečne blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalšie kolo, ktoré nás čaká vo februári.

6. ročníka obľúbenej miniflorbalovej ligy sa zúčastnili hráči – Roman Bršlík, Dominik Mindek, Marcos Žiliak, Dávid You, Daniel Cipko, Nikolas Karas, Erik Slivka, Olívia Gočová, Nadia Tebbaa, Dominika Čamborová, Erika Vilímová, Lenka Závodská a Vanesa Šutá. Žiakom patrí veľká pochvala za ich odhodlanosť, šikovnosť, presnosť, poctivé tréningy, tímovú spoluprácu, dodržiavanie pravidiel a hlavne radosť z hry.

Mgr. Martina Janeková