Navštívili sme Britské centrum v Krajskej knižnici v Žiline

V piatok 18. 3. 2016   naši ôsmaci, v rámci vyučovania angličtiny a pri príležitosti  Marec – mesiac knihy, navštívili Krajskú knižnicu v Žiline, špeciálne oddelenie Britské centrum, ktoré  je pobočkou siete British Council pôsobiacej na celom svete. Pre väčšinu žiakov to bola prvá návšteva tohto centra. Na úvod  sme sa v prednáškovej miestnosti  porozprávali o tom, čo už vieme o Anglicku a o Londýne. Spolu sme si pozreli prezentáciu, v ktorej sme si zopakovali niekoľko základných faktov o Londýne, a zároveň sme sa  dozvedeli  aj nové informácie.  Po zhliadnutí prezentácie sme sa presunuli  do samotných priestorov Britského centra.  Zalistovali sme si v ponuke anglických a amerických časopisov , mohli sme si prezrieť rôzne užitočné študijné materiály potrebné napr. k maturite, ale aj testy a príručky k medzinárodným testom PET, FCE, IELTS a TOEFL. Objavili sme sekciu Graded Readers, ktorá  ponúka adaptované ( skrátené, zjednodušené) výtlačky slávnych diel v angličtine rozdelené a označené  podľa úrovne zvládania jazyka od začiatočníkov až po pokročilých. Niektorí  žiaci sa rozhodli bližšie zoznámiť s literatúrou písanou v angličtine, využili možnosť bezplatne získať čitateľský preukaz a zapožičali si niektoré výtlačky z graded readers.

Veríme, že všetky informácie, ktoré žiaci  v Britskom centre získali,využijú nielen počas štúdia na základnej  ale i na strednej škole a stanú sa jeho pravidelnými návštevníkmi.

Mgr. Viera Hmírová

br.centrum

Zanechať odpoveď