Stretli sme sa v divadle

Divadlo Bez opony: O červenej čiapočke – Ako vlka rozboleli zuby

Kto by už len nepoznal príbeh malého šantivého dievčatka s červeným pláštikom  a košíkom plným dobrôt, ktoré nesie starej mame.

Deti 3. B triedy sa v nedeľu 22. septembra prišli pozrieť do Domu kultúry v Kysuckom Novom Meste na  divadelné  predstavenie,  ktoré bolo  celkom inak .  Príbeh sa odohrával  v malej krajinke na nie veľkej čistinke, pri stredne hustom lese kdesi pri Štrbskom Plese.  Tam žil pahltný, na sladkosti zaťažený, lenivý, večne pred telkou vysedávajúci vlk Rudo.  Príbeh bol blízky a na mieru šitý pre túto dobu, kde sa veľmi často zabúda na pohyb a zdravú výživu. Na   toto poukazovala  táto veršovaná, pesničkami a humorom popretkávaná rozprávka, kde herci interaktívnou formou zapájali malých divákov  do deja. Táto rozprávka pôsobila aj výchovne. Pripomínala prítomným,  aby si  nezabúdali čistiť zuby, umývať ruky a jesť veľa ovocia a zeleniny.

Deti 3.B

Mgr. Jarmila Bandurová

Zanechať odpoveď